2014/08/22

Dla ciebie/for you

Tę kartkę zrobiłam z papierów AltairArt z kolekcji Summerwine. Popaciałam gessem, pochlapałam mgiełkami i i następnie użyłam inki gold. Dodałam kwiaty, palone i białe róże. 

I've made this card with AltairArt's paper from Summerwine Set. I used a lot of gesso, mists and Inka Gold. A added flowers - brown and white roses2014/08/20

lost in time and space

Kolejne wyzwanie w Scrap&Skill - tym razem to art journal i kolory, które sprawiają p=kłopoty w pracach. Moje prace są raczej monochromatyczne, więc spróbowałam zrobić kolorowe strony. To nie jest mój pierwszy art journal (wcześniejsze acz nie wszystkie możecie zobaczyć tutaj), ale od ponad roku żadnego nie zrobiłam.


Another challenge at Scrap&skill and this time it was an art journal and colors that make you troubles to make an artworks with them. My artworks usualy are rather monochrome, so I decided to make colorful pages. It's not first art journal (you can see part of them here) in my life, but I hadn't make any for more than a year.  
2014/08/19

Memories of summer (PL)

Ponownie chciałabym pokazać kilka stron z mojego albumu do Project Life - jedna z gór i dwie znad morza. Oczywiście, mam ich kilkanaście zrobionych, ale nie będę Was wszystkimi zanudzać ;)

Again, I would like to show a few pages of my PL album - one from the mountains and two from the seaside. Of course I got several pages done, but I don't want to bore you with all of them ;)

 
Użyłam  ze Skarbnicy Pomysłów
Product used (from Skarbnica Pomyslow Store)